gabinet
wizyty domowe
601 29 40 72
8.00 - 22.00
codziennie
Nałóg alkoholowy wpływa destrukcyjnie nie tylko na życie pacjenta, ale i jego bliskich. Niszczy relacje rodzinne, zawodowe i sprawia, że osoba uzależniona traci kontrolę nad otaczającą ją rzeczywistością. Aby się z niego wyzwolić, potrzebna jest kompleksowa terapia, która uwzględnia zarówno wsparcie medyczne, jak również psychologiczne. Elementem leczenia może być zabieg, podczas którego w ciele pacjenta zostanie umieszczona wszywka alkoholowa. Zawarta w niej substancja aktywna – disulfiram WZF wywołuje "alergię" na alkohol i sprawia, że spożycie nawet jego niewielkiej ilości wywołuje silną reakcję "alergiczną".
Wszywka alkoholowa działa na dwa sposoby. Przede wszystkim – prewencyjnie. Pacjent, który świadomie decyduje się wszyć sobie esperal, jest świadomy skutków ubocznych, które wywoła spożycie alkoholu. To zaś zmniejsza ryzyko, że zechce po niego sięgnąć. Z drugiej strony – gdy dojdzie do reakcji "alergicznej", u pacjenta wytwarzają się negatywne konotacje z alkoholem.
Warto pamiętać, że esperal, którego działanie polega na blokowaniu enzymu odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie, sprawia, że po zażyciu alkoholu pacjent odczuwa m.in. nudności, bóle głowy, kołatanie serca, duszności, pocenie się czy też wahania ciśnienia. Spożycie alkoholu grozi również poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi, nawet zawałem serca czy udarem mózgu.
Decyzja o wszyciu Esperalu to ważny krok w terapii uzależnienia od alkoholu. Dla wielu osób może to być skuteczne narzędzie wspierające abstynencję, ale należy pamiętać, że wszywka alkoholowa sama w sobie nie rozwiązuje problemu uzależnienia. Kluczowe jest zrozumienie, jak działa Esperal, jakie są jego zalety, a także ograniczenia, aby świadomie podjąć decyzję o jego zastosowaniu.
Zabieg wszycia esperalu jest wykonywany przez doświadczonego chirurga pod znieczuleniem miejscowym i jest dla pacjenta bezbolesny. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie – najczęściej na pośladku i umieszcza w nim wkładkę, a następnie zaszywa ranę, stosując szwy rozpuszczalne. Procedura trwa ok. 10 minut, a jej efekty utrzymują się przez ok. 12 miesięcy.
MED–RUD wykonuje zabiegi wszywania esperalu z dojazdem do pacjenta na terenie całej Warszawy i okolic – zakres naszej działalności obejmuje m.in. Mokotów. Szczegółowe informacje można uzyskać drogą telefoniczną.