gabinet
wizyty domowe
601 29 40 72
8.00 - 22.00
codziennie
Jednymm z kluczowych elementów terapii osoby uzależnionej od alkoholu jest całkowita abstynencja. Nawet niewielka dawka alkoholu może zagrozić pacjentowi i doprowadzić do poważnych konsekwencji m.in. do spadków ciśnienia, zapaści sercowo-naczyniowej, w efekcie nawet do zawału serca czy udaru mózgu. Metodą, która jest stosowana, aby zniechęcić uzależnionego od alkoholu do trwania w nałogu jest m.in. wszywka alkoholowa. Jej implantacja sprawia, że spożycie alkoholu wywołuje negatywną reakcję organizmu. Wynika to z tego, że we wszywce zawarty jest disulfiram WZF – substancja ta blokuje enzym aldehydowy pozwalający na rozkład alkoholu w wątrobie. W efekcie w organizmie pacjenta gromadzi się aldehyd octowy, czego skutkiem są m.in.:
Objawy te zarówno odstraszają pacjenta od podejmowania prób spożycia alkoholu, jak i wywołują reakcję awersyjną. Dlatego właśnie implantacja esperalu może być uznana za skuteczne wsparcie innych elementów terapii alkoholowej.
Wszywka alkoholowa jest często rekomendowana jako efektywne wsparcie terapii odwykowej. Należy przy tym pamiętać, że sam esperal bez wsparcia terapeutycznego nie rozwiązuje problemu uzależnienia, a wyłącznie może okresowo zniechęcić osobę uzależnioną do sięgania po alkohol. Jakie korzyści niesie za sobą terapia wszywką alkoholową?
Można tu wskazać:
Wszywkę umieszcza się pod skórą pacjenta – najczęściej w pośladku. Zabieg wykonuje chirurg z bogatym doświadczeniem. Zastosowanie znieczulenia miejscowego oznacza, że procedura jest bezbolesna i może być wykonana zarówno w gabinecie chirurgicznym, jak i w domu pacjenta. Zastosowanie rozpuszczalnych szwów oznacza zaś, że pacjent nie musi odbywać kolejnej wizyty celem ich usunięcia.
Zabieg wszycia esperalu jest wykonywany przez MED – RUD – w lokalizacji Marki. W cenie usługi zawiera się również wydanie zaświadczenia o tym, że pacjent poddał się procedurze oraz leczeniu ewentualnych powikłań pozabiegowych.
Pacjenci, którzy chcą uzyskać więcej informacji na temat procedury wszycia esperalu mogą umówić się na konsultację. Warto również pamiętać, że zabieg ten powinien być częścią terapii leczenia alkoholizmu – tak, aby możliwe było pełne wyjście z nałogu.